Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Men's Premier Firsts 15 2 Mar 19
9 Mar 19
Ringwood
9/236(cc) JD Loorham 55 DA King 48 CA Dineen 36* CR Moorhouse 28 JM Hartill 26  J Dowling 4/35 N Lambden 2/43 D Hadfield 2/48
and 0/0(cc)  
def by Casey-South Melbourne
9/287(dec) MT Wallace 113* J Mitchell 53 D Hadfield 30  DA King 2/22 IG Holland 2/40 PW Ashton 2/68
and 0/0(cc)  
Russell Lucas Oval 
Kookaburra Men's Premier Seconds 15 2 Mar 19
9 Mar 19
Casey-South Melbourne
8/260(cc) AR Bardwell 51 N Sathyajith 49 B Clymo 32 B Lambden 31  SM Beer 5/58
def Ringwood
259 JW Toohey 72 BC Hastie 61 RJ Masters 39 SM Beer 35 HA Kannan 26  JS Maxwell 3/30 N Sathyajith 3/51 JM Serong 3/75
Casey Fields No. 4 
Kookaburra Men's Premier Thirds PF 23 Mar 19
24 Mar 19
Ringwood
192 JR Ludgater 102  S Moazzem 3/52 T McSweeney 2/30
def by Footscray
3/194 S Harris 92 T Gleeson 42* N Donazzon 32  ZM Corcoran 2/28
Russell Lucas Oval 
Kookaburra Men's Premier Fourths SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Melbourne
7/134 J Leadbeater 45* D Hasenkam 31 S Giese 27  SA Wade 3/35
drew Ringwood
3/311(dec) DJ Tibballs 152* BJ Eustance 131*  T Cesaro 2/72
Beaumaris Secondary College - North Oval 
Women's Premier Firsts One Day 13 24 Feb 19 Ringwood
75 L Paul 43  A Yates 4/20 T Orwin 3/2
def by Melbourne
3/77  
Russell Lucas Oval 
Women's Premier Firsts T20 7 20 Jan 19 Ringwood
9/86(cc) K Walters 30  Z Griffiths 3/11 D Montague 2/13 JE Fleming 2/15
def Box Hill
5/82 J Gardner 31  K Walters 2/16
Russell Lucas Oval 
Women's Premier Seconds One Day 11 17 Feb 19 Ringwood
161 T Mason 27  L Dejong 3/18 K Schie 2/18 C Morando 2/25
def by Box Hill
6/204(cc) A O'Farrell 37 K Arulrajah 33 P Cleghorn 31  J Doevelaar 2/27
Jubilee Park #2 - Ringwood (The Rock) 
Women's Premier Seconds T20 6 20 Jan 19 Plenty Valley
0/58 A Sharp 36*  
def Ringwood
8/55(cc)  A Sharp 3/10 N Noblett 2/11
Yarrambat War Memorial Park 
VIC Super Slam - Stars Conference 7 15 Jan 19 Rams
76  S Randiv 2/9 K Carver 2/18
def by Panthers
8/138(cc) LJ Edwards 66  IG Holland 3/19 MD Topp 2/25
Russell Lucas Oval 
F Turf (Patterson Shield) SF 9 Mar 19
10 Mar 19
La Trobe University
5/140(dec) S Maddipatla 53* S Vedula 26  WA Macklin 2/35
def Ringwood
131 JS Zacky 27  H Shukla 4/33 S Maddipatla 2/8 N Vennapusa 2/44
Latrobe University (Bundoora) (South Oval) 
Under 12-2 (Roy Baldwin Shield) 11 1 Mar 19 Ringwood
drew Boronia
Proclamation Park (East Oval) 
Under 16-1 (Bill Wilkins Shield) SF 9 Mar 19
10 Mar 19
North Ringwood
0/165 H Flynn 101* B Gill 50*  
def Ringwood
152 D Castelow 37 HA Kannan 35  C Rennison 3/30 N Rule 2/14 H Flynn 2/25
North Ringwood Reserve 
Under 14-1 (Jeff Luscombe Shield) 11 2 Mar 19 Ringwood
4/121(cc)  
def by Croydon Ranges
2/125 J Beaton 32* LB Barr 27*  
Proclamation Park (West Oval) 
East Twenty20 9 25 Nov 18 East Ringwood/Chirnside Park
1/147(cc) L Cooke 59* L Baker 39*  1/147(cc) L Cooke 59* L Baker 39*  
def by Ringwood 3
2/169(cc) J Jaski 56* T Rule 52*  2/169(cc) J Jaski 56* T Rule 52*  
Kimberley Reserve (#1 Oval) 
Under 12-6 15 1 Mar 19 Ringwood (2)
drew East Burwood
Proclamation Park (West Oval) 
Under 14-1 T20 4 19 Dec 18 St Andrews
def by Ringwood
J.W Manson Reserve (West Oval) 
Under 16-1 T20 4 19 Dec 18 South Croydon
v Ringwood
Cheong Park 
East One Day Competition SF 9 Mar 19 Bayswater Park
3/193(cc) S Smith 106 K Emmett 34 P Durose 29*  N Perera 2/30
def Ringwood
135 N Perera 49  S Smith 2/14 K Emmett 2/16 S Freyse 2/28
Sasses Avenue Reserve